زندگی برتر

دانلود کتاب زندگی برتر

در مجموعه ای که پیش رو دارید آیات ۲۲ تا ۳۹ سوره اسراء مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این مجموعه از آیات، شامل دستورات اخلاقی بسیار مهمی است که توجه به آنها می تواند در ایجاد جامعه ای سالم و اخلاقی، بسیار کمک کند. با خواندن مجموعه ی پیش رو خواهید دید که اسلام محدود به نماز و روزه نیست بلکه اتفاقا بر روی اخلاق اجتماعی بسیار تأکید دارد.

تفسیر این مجموعه از آیات حدود ۲ ماه قبل از ماه رمضان سال ۱۳۹۴ هجری شمسی در طول چندین جلسه برای علاقمندان به تفسیر بیان گردید و قرار شد هر آنچه که در جلسات تفسیر بیان گردید در این مجموعه آورده شود. جلسات تفسیری که برای این آیات برقرار شد جلسات آزادی بود که هرکسی اشکال یا نکته ای به نظرش می رسید بیان می کرد و همین کار به پختگی بحث ها افزود و موجب شد مطالبی که حتی به ذهن نویسنده نیز نیامده بود در جلسات بیان گردد و اتفاقا مورد قبول واقع شود. بنابراین در این مجموعه نظرات جدیدی در تفسیر آیات مورد بحث خواهید دید که شاید هیچ مفسری به آن اشاره نکرده باشد. پس از پایان تفسیرِ این مجموعه از آیات قرار شد که تمام مطالب، در قالب یک کتاب درآید و چون ماه رمضان را در پیش داشتیم این کتاب را چاپ کردیم تا در ماه رمضان در جلسات قرآنی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین کتاب پیش رو می تواند به عنوان کتاب درسی در جلسات قرآنی مورد تدریس قرار گیرد.

و اما قبل از اینکه بحث تفسیری راجع به این آیات را شروع کنیم خوب است ابتدا به خود آیات به همراه ترجمه اشاره ای داشته باشیم تا خواننده ذهنیتی از مجموع آیات داشته باشد و سپس سراغ بحث تفسیری بیاید.

دانلود کتاب زندگی برتر

همچنین ببینید

امور اخلاقی در نهضت امام حسین ع

مقدمه: در این نوشتار به مواردی از نهضت امام حسین (ع) که می‌توان از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *