خانه / از تو می پرسند؟ / بررسی وقایعی تاریخی! (آتش زدن درب خانه حضرت زهرا س)

بررسی وقایعی تاریخی! (آتش زدن درب خانه حضرت زهرا س)

  ۷۰۵- آیا شما آتش زده شدن درب خانه ی حضرت زهراء و اینکه میخ به پهلوی ایشان رفته و … را منکر هستید؟

جواب: بنده منکر نیستم ولی برایم ثابت هم نیست و به صرف اینکه این ماجراها در فلان کتاب آمده باشد نمی توان به آن اطمینان پیدا کرد. دقت کنید که متأسفانه در بین شیعیان غلو وجود دارد و یک حادثه را بیش از حد بزرگ می کنند. مثالش همین ماجرای فرودگاه جده است که اخیرا اتفاق افتاد و گفتند به دو نوجوان تجاوز شده است و در بسیاری از سایت ها چنین مطلبی به عنوان خبر ذکر شد و در بین مردم هم پخش شد که در فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی تجاوز شد. این در حالی است که آقای قاضی عسگر سرپرست حجاج ایرانی گفت: حادثه فرودگاه جده تجاوز نبوده، بلکه اقدام برای تعرض و آزار جنسی بوده است([۱]) جالب است که در دیگر سایت های ایرانی این حادثه به شبه تجاوز تعبیر شده بود و در سایت های وابسته به عربستان نیز اصلا به عنوان تعرض تعبیر شده بود.

مشاهده می کنید که حادثه ای در فرودگاه جده اتفاق افتاده و هرکسی از آن تعبیری می کند. یکی می گوید تجاوز، دیگری می گوید شبه تجاوز، یکی می گوید اقدام برای آزار جنسی و دیگری می گوید تعرض.

حال جالب است که با این همه رسانه نمی توان دقیقا مشخص کرد که چه اتفاقی افتاده است. حال شما چگونه می خواهید حادثه ای را که در ۱۴۰۰ سال پیش اتفاق افتاده است که رسانه ای به این معنای امروزی نبوده است را ثابت کنید؟ آیا ما که چنین اخبار متعارضی را امروزه دیده ایم می توانیم به راحتی حادثه ای را از ۱۴۰۰ سال پیش به صورت قطعی بفهمیم؟ وقتی امروزه می بینیم که نقل ها متفاوت است و هرکسی حادثه ای را به گونه تعریف می کند چگونه می توانیم به یک نقل از ۱۴۰۰ سال پیش اکتفا کنیم. امروزه یکی از خوبی های رسانه این است که انسان به منابع مختلف دسترسی دارد و می تواند تحلیل های مختلف را بشنود و ببیند و وقتی تحلیل های مختلف را می بیند متوجه می شود که اصلا نمی توان به یک رسانه و یک تحلیل اکتفا کرد چرا که احتمال خطایش زیاد است. حال در رابطه ی با حوادثی که در سال های دور اتفاق افتاده است نیز همین گونه است و اصلا نمی توان فقط به یک رسانه اکتفا کرد.

دانلود تمام مجلدات کتاب از تو می پرسند به صورت فایل PDF

جلد هشتمجلد هفتمجلد ششمجلد پنجمجلد چهارمجلد سومجلد دوم جلد اول[۱] – سایت ایلنا و همچنین سایت بی بی سی

همچنین ببینید

ساختن گنبد و ضریح در قبرستان

۷۵۸- گروهى از آیه ۲۱ سوره کهف استفاده مى کنند که ساختن گنبد و مسجد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *