خانه / از تو می پرسند؟ / شفای مریضان در مشهد

شفای مریضان در مشهد

  ۷۱۷- اینکه برخی می گویند مثلا فلان شخص در مشهد شفا پیدا کرده است و از این طریق می خواهند شیعه را ثابت کنند آیا صحیح است؟

جواب: خیر، اولا بسیاری از این خبرها قابل اثبات نیست و اگر کسی نسبت به آنها تحقیق و موشکافی کند متوجه خواهد شد که خیلی از این خبرها ثابت نیست. جالب است بدانید که شخصی به من می گفت خواهر من تومور مغزی داشت و وقتی می خواستند او را عمل کنند بسیاری از اعضای خانواده مشغول دعا و نذر و نیاز بودند. اتفاقا وقتی عمل صورت گرفت دکتر گفت توموری وجود ندارد. این در حالی بود که عکس گرفته شده تنها مربوط به چند روز قبل بوده است و تومور در آن نشان داده شده بوده است و خود دکترها نیز تعجب کرده بودند که چرا تومور را پیدا نکرده اند. آن شخص می گفت وقتی چنین شد اعضای خانواده گفتند معجزه شده است. و اما پس از چند روز معلوم شد که تومور جا به جا شده بوده است و به همین خاطر آن را پیدا نکرده بوده اند. می بینید که چنین وقایعی واقعا نیاز به بررسی دارد و نمی توان به راحتی به آنها اطمینان پیدا کرد.

و اما بر فرض که ثابت شود چنین اتفاقاتی افتاده است دلیل بر حقانیت آن عقیده نیست چون چنین اتفاقاتی در ادیان و مذاهب دیگر نیز می افتد مثلا خود بنده اخباری دارم که مسیحیان نیز مسیح را به عنوان خدا خوانده اند و اتفاقا شفا هم گرفته اند. حال آیا این ماجرا دلیل بر این است که مسیح خداست؟

دانلود تمام مجلدات کتاب از تو می پرسند به صورت فایل PDF

جلد هشتمجلد هفتمجلد ششمجلد پنجمجلد چهارمجلد سومجلد دوم جلد اول

همچنین ببینید

چرا قرآن معجزه است؟

مقدمه : جزوه ای که پیش رو دارید خلاصه ای از حدود ۲۲۰ صفحه مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *